Szczegóły oferty

KGHM Polska Miedź S.A.
KGHM - polski koncern o zasięgu globalnym działający w branży wydobywczej i przetwórczej rud miedzi. Zajmuje ósme miejsce na świecie w produkcji górniczej miedzi i drugą pozycję w produkcji górniczej srebra. Posiada swoje aktywa w Polsce, USA, Kanadzie i Chile. Grupa Kapitałowa KGHM liczy ponad 70 podmiotów. Zatrudnia ponad 34 tys. pracowników
Nazwa oddziału: KGHM Polska Miedź S.A. O/Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji
Administrator Systemów IT
Miejsce pracy: Lubin
Komórka organizacyjna: Dział Komunikacji i Rozwiązań Mobilnych
Zakres obowiązków:
1. Zarządzanie i utrzymanie infrastruktury IT, w tym wdrażanie, utrzymanie i administracja wewnętrznymi platformami systemowymi wykorzystywanymi przez globalne aplikacje korporacyjne. 2. Zapewnianie ciągłości pracy systemów - tj. rozwiązywanie problemów związanych z wydajnością systemów, optymalizacja, monitorowanie podległej infrastruktury serwerowej. 3. Zarządzanie i projektowanie korporacyjnej infrastruktury platform systemowych i aplikacyjnych. 4. Opracowywanie projektów dokumentów dotyczących realizowanych zadań. 5. Wsparcie techniczne dla użytkowników oraz pozostałych grup administratorów. 6. Wyszukiwanie nowych rozwiązań informatycznych w obrębie posiadanych zasobów sprzętowych i programowych, tj. wdrażanie projektów wewnętrznych i nowych rozwiązań mających na celu poprawę funkcjonowania systemów informatycznych oraz wydajność i komfort pracy użytkowników. 7. Przeprowadzanie migracji systemów pomiędzy serwerami oraz do wyższych wersji. 8. Realizacja globalnych projektów wdrożeniowych i utrzymaniowych (platformy systemowe, aplikacje). 9. Kontakt z firmami zewnętrznymi, oraz współpraca z dostawcami w zakresie zamawianych rozwiązań, sprzętu lub licencji. 10. Samodzielne podnoszenie kwalifikacji lub udział w specjalistycznych szkoleniach mających na celu doskonalenie i poszerzanie wiedzy w zakresie obsługi i eksploatacji powierzonych systemów i sprzętu.
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe techniczne kierunkowe
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Doświadczenie 3 lata na podobnym stanowisku
  • Umiejętność administrowania systemami pocztowymi MS Exchange i Postfix
  • Umiejętność administrowania Skype for Business
  • Umiejętność administrowania systemami videkonferencyjnymi
  • Umiejętność pracy w środowisku Active Directory
  • Znajomość narzędzi do filtrowania poczty i umiejętność ich konfiguracji ( w szczególności mile widziane doświadczenie w pracy z rozwiązaniami Spamassasin, Barracuda, Cisco Sandblast)
  • Znajomość systemów Linux i Windows, umiejętność poruszania się w ich obrębie oraz znajomość podstaw konfiguracji
  • Znajomość w/w systemowych języków skryptowych
  • Umiejętność konfiguracji urządzeń klasy load-balancer
  • Zarzadzanie systemami mobilnego dostępu do zasobów korporacyjnych ( systemy klasy MDM)
  • Znajomość języka hiszpańskiego