Szczegóły oferty

KGHM Polska Miedź S.A.
KGHM - polski koncern o zasięgu globalnym działający w branży wydobywczej i przetwórczej rud miedzi. Zajmuje szóste miejsce na świecie w produkcji górniczej miedzi i drugą pozycję w produkcji górniczej srebra. Posiada swoje aktywa w Polsce, USA, Kanadzie i Chile. Grupa Kapitałowa KGHM liczy ponad 70 podmiotów. Zatrudnia ponad 33 tys. pracowników.
Nazwa oddziału: KGHM Polska Miedź S.A. Centrala
Specjalista w Wydziale Ryzyka Rynkowego
Miejsce pracy: Lubin
Komórka organizacyjna: Wydział Ryzyka Rynkowego
Zakres obowiązków:
Interesują Cię rynki kapitałowe? Śledzisz na bieżąco wydarzenia geopolityczne i w gospodarce światowej? Potrafisz spojrzeć na analizowane problemy w szerszej perspektywie? Wykorzystaj swoje zainteresowania i umiejętności w pracy w młodym zespole w jednej z największych na świecie spółek górnictwa metali. Kreatywnie wspomagaj kształtowanie rozwiązań w zakresie zarządzania ryzykiem rynkowym i realizację strategii finansowej spółki. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za monitorowanie stanu gospodarki polskiej i światowej jak również rynków towarowych oraz za przygotowywanie prezentacji oraz raportów w tych obszarach. Osoba ta będzie również brała udział w procesie zarządzania ryzykiem rynkowym w Grupie Kapitałowej. Oferujemy stabilne zatrudnienie w dużej firmie, przyjazną atmosferę w pracy, możliwość rozwoju oraz zdobycia dodatkowych kwalifikacji i uprawnień. KGHM to pracodawca, którego sukces jest wynikiem współdziałania wielu tysięcy odważnych i zaangażowanych ludzi. Firma wspiera pracowników umożliwiając im rozwijanie kompetencji oraz uczestnictwo w kluczowych dla rozwoju firmy projektach. KGHM stawia na bezpieczeństwo oraz innowacyjność, które zapewniają stabilność i konkurencyjność firmy.
Wymagania:
  • Wykształcenie: magister wyższe studia magisterskie lub kontynuacja nauki na ostatnim roku studiów magisterskich o kierunku ekonomia lub preferowana specjalizacja z obszaru finansów i bankowości
  • Wymagany staż: 12 miesięcy
  • Dobra orientacja w sytuacji gospodarczej na świecie połączona ze znajomością wskaźników makro ekonomicznych
  • Wiedza w zakresie ryzyka towarowego i walutowego, w szczególności: zasad funkcjonowania rynków terminowych i instrumentów pochodnych
  • Biegła znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel i PowerPoint)
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
  • Język Angielski na poziomie B2
  • Mile widziane doświadczenie z analizami makroekonomicznymi
  • Znajomość obsługi terminali Reuters/Bloomberg
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość VBA